• logo
  • E-mail: info@dogwear.sk
  • Môj profil
  • 6 ks
    za 436.65,- €

Výstroj pre skialpinistu alebo bežkára so psom

Viac info o lyžovaní so psom nájdeš v tomto článku.

Nezáleží na tom, či radi na bežkách zdolávate dlhé vzdialenosti v pokojnej prírode, alebo na skialpoch stúpate na zasnežené končiare nedotknutých hôr. Váš pes sa k vám isto rád pridá a užije si to s vami! Spoločne zdoláte kilometer za kilometrom a vašu radosť len znásobí, keď vás aj potiahne.

Ideálna výbava na lyžovanie pozostáva z opasku, postroja a dlhšej amortizačnej vôdzky (2,8m).


OPASOK LOYPE

Na tomto opasku sa odpružená vôdzka pripína tesne k telu lyžiara, vďaka čomu stále cítite kontakt so psom, čo pomáha lepšie udržovať pri lyžovaní rovnováhu. Súčasťou sedáku je aj vypúšťacia karabínka, ktorá umožňuje rýchle pripnutie aj uvoľnenie vôdzky. 

Tento opasok je vybavený pútkami na pripnutie ľahkého materiálu, vôdzky a iných doplnkov do hmotnosti 0,5 kg. V zadnej časti je vrecko na telefón, kľúče alebo malý snack. Reflexné prvky, ktoré sú typické pre značku Non-stop dogwear, zvyšujú viditeľnosť pri zlých svetelných podmienkach. Tento opasok prenáša silu ťahu na boky lyžiara a chráni mu tak spodný chrbát v krížovej oblasti. Súčasne ale zabezpečuje voľný pohyb bokov, ktorý je pri lyžovaní mimoriadne potrebný. 

>>> Viac info tu <<<


Postroj Freemotion 5.0

(Dlhý postroj je vhodný, ak máte psa ťahača, ktorý je stále pred vami)

Postroj Freemotion 5.0 umožňuje psovi maximálny rozsah pohybu, ktorý je dosiahnutý jeho výnimočným strihom. Chomútový tvar otvoru pre krk zabezpečuje voľné dýchacie cesty – krk postroja je v tvare V a "chomút" je špeciálne vyztužený. Tento postroj máme k dispozícii v rôznych veľkostiach, z ktorých každú je ešte možné individuálne nastaviť, takže tento postroj sadne naozaj každému psovi. 

Postroj Freemotion 5.0 je k dispozícii v troch farbách: ružovej, modrej a oranžovej.

>>> Viac info tu <<<


Ergonomický postroj LINE 5.0

(Krátky postroj je vhodný, ak máte psa, ktorý nie je stále v ťahu a pred vami)

POSTROJ LINE 5.0 je výborný postroj na skialp a turistiku so psom. Krčná časť v tvare Y umožňuje psovi voľný pohyb končatín a minimalizuje tlak na dýchacie cesty. Obsahuje viacero bodov na pripevnenie vôdzky, takže jeho použitie je mimoriadne všestranné. 

Vylepšená verzia postroja Line prichádza v nových hravých farbách a zachováva si svoje hlavné výhody: 

  • Postroj Line 5.0 má prepracovaný ergonomický strih
  • poskytuje optimálnu ochranu pre chrbát a krk
  • Postroj výborne sadne a nehrozí tak skĺznutie do podpažia
  • Má tvar Y (chomút), čím ponecháva voľné dýchacie cesty pri akejkoľvek  aktivite
  • Vnútorná strana je hladká – psa neodiera a nezachytáva nečistoty

>>> Viac info tu <<<


Non-stop dogwear Vôdzka s amortizérom 2,8m

Pri lyžovaní na bežkách alebo pri stúpaní na pásoch na skialpoch je lyžiar so psom spojený vôdzkou. Táto vôdzka by mala byť elastická, aby absorbovala silné trhnutia a chránila tak chrbát lyžiara aj chrbát psa. Amortizačná vôdzka sa pripojuje k opasku Loype na vypúšťaciu karabínku. Na lyžovanie sa používa Amortizačná vôdzka dĺžky 2,8m. Dĺžka 2,8m je pre lyžovanie ideálna a poskytuje bezpečnú vzdialenosť medzi zadnými nohami psa a lyžami.

>>> Viac info tu <<<


Zimné papučky na sneh

Prečo psy potrebujú papučky na snehu? Zimné papučky zabránia, aby sa psovi na labkách začali robiť lepkavé snehové guľôčky. Taktiež ochránia labky psov pri extrémne nízkych teplotách pred omrzlinami. Povrch snehu môže byť niekedy ostrý ako žiletka. Príkladom je snehová krusta, ktorá vznikne keď slnko roztopí povrch snehu a ten následne primrzne. Na dlhých musherských pretekoch Iditarod je dokonca povinné mať pri sebe 8 papučiek pre každého psa v tíme. Z predchádzajúcich informácií je jasné, že používanie psích papučiek je funkčnou záležitosťou a nie len módny výstrelok! Sneh je oproti suchej zemi mäkší, takže papučky do snehu môžu byť tenšie. Na snehu používame  Tieto papučky majú nízku hmotnosť a sú komfortné. Ich materiál poskytuje psovi dobrý "grip" a kontakt s terénom. Tenké papučky sú ale menej odolné, takže ak uprednostníte radšej dlhú životnosť, zvoľte si nepremokavé Papučky Protector

>>> Viac info tu <<<


!!! Dôležité upozornenie !!!

Nikdy nelyžujte s pripnutým psom na klasických lyžiach. Bežky nemajú kovové hrany, takže psovi pri kontakte neublížia. Klasické lyže s kovovými hranami by mohli fatálne zraniť pripnutého psa. Pri jazde na  klasických lyžiach nechajte  psa navoľno a  dávajte pozor, aby bol od lyží vždy dostatočne vzdialený. Keď pes vášmu rýchlemu tempu nestíha, počkajte ho. 

Viac info o lyžovaní so psom nájdeš v tomto článku.

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.