• logo
 • E-mail: info@dogwear.sk
 • Môj profil
 • 6 ks
  za 436.65,- €
 • Bezpečnosť na prvom mieste!
 • Turistika so psom
 • Beh so psom (Canicross)
 • Bicykel so psom (Bikejoring)
 • Lyžovanie so psom (Skialpinizmus, Skijoring)
 • Postroj Freemotion 5.0 už v predaji
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
  

Plávanie so psom - ako na to

 • Pridané: 02.08.2022   |   2165 čítaní / zobrazení

Pri plávaní, paddleboardovaní, člnkovaní, kajakovaní alebo iných aktivitách, pri ktorých ste so psom v hlbokej vode odporúčame používať kvôli bezpečnosti plávacie vesty. Nehoda sa môže stať aj vynikajúcim plavcom. Riziko rastie pri nižších teplotách alebo pri dlhšom plávaní.

Aj zdravý pes môže pri plávaní dostať kŕč, ktorý má v hlbokej vode alebo v prúde fatálne následky. V takejto stresovej situácii pes zvyčajne uvoľní chrbát,  čo má za následok okamžité ponorenie pod hladinu. Plávacia vesta udrží v takomto prípade psa na  hladine a výrazne minimalizuje  riziko utopenia.   

>>> Prejsť do  E-shopu <<<

Keď má pri spoločnom plávaní pes vestu, zvýšite tým aj svoju bepečnosť. So psom vo veste viete vo vode jednoduchšie v prípade potreby manipulovať. Toto je mimoriadne dôležité, keď vám robí spoločnosť  viac psov. Vďaka veste bude plávanie pre psa menej namáhavé, takže budete môcť spolu plávať dlhšie. 

Plávaciu vestu môžete taktiež využiť na tréning kondície svojho psa v horúcich letných dňoch, keď je tréning na suchu takmer nemožný.         

Plávacia vesta sa mimoriadne osvedčila pri rozplávaní psov, ktorý vodu až tak nemilujú a plávanie ich nikdy nebavilo. S vestou rýchlo pochopia,  že nemusia byť v strese a začnú si vodu užívať. Toto funguje takmer na 100%. Ak použijete vestu pri prvom kontakte mladého psa s vodou, získa tak pozitívnu skúsenosť vo vodnom prostredí a vďaka tomu si s ním užijete vo vode v budúcnosti kopu zábavy.

Infolinka a telefonické objednávky: +421 903 319 729 

Plávaciu vestu zaraďujú celoročne do tréningu aj psí fyzioterapeuti. Pomáha napríklad pri tréningu psov s rôznymi problémami pohybového aparátu aj psom pri rehabilitácii po zranení. 

Ako vybrať plávaciu vestu?

Plávacia vesta by mala psovi dobre sedieť, nemala by sa na ňom krútiť, aby sa pri pohybe nezošmykla. Mimoriadne  dôležité je, aby umožňovala psovi voľný pohyb, pri ktorom nijako neblokuje jeho končatiny.

Mimoriadne užitočným prvkom takejto vesty je rukoväť, pomocou ktorej viete psovi pomôcť napr. pri vstupe do vody zo skalnatého terénu. Po skončení plávania mu vďaka nej môžete pomôcť vyliezť na šmykľavú skalu alebo ho viete za ňu jednoducho vytiahnuť na čln alebo iné plavidlo. 

>>> Prejsť do  E-shopu <<<

Užitočným prvkom výbavy dobrej plávacej vesty sú aj pútka na pripevnenie vôdzky, ktorou je možné korigovať smer plávania alebo zvýšiť odpor, aby bol tréning psieho športovca intenzívnejší. 

Je dobré, ak vesta obsahuje aj uzatvárateľné vrecko, do ktorého môžete odložiť obojok alebo vôdzku, ktorú budete potrebovať po návrate na pevninu. Plávacia vesta Protector má takéto vrecko so zipsom vo svojej zadnej časti. Odložiť si doň môžete dokonca aj telefón alebo kľúče od auta, nezabudnite ich ale najskôr vložiť do vodotesného obalu, pretože vrecko vesty vodotesné nie je. Priložené obrázky spod vodnej hladiny sú urobené telefónom vo vodotesnom obale, ktorý si náš pes na miesto fotenia sám priniesol vo svojej veste :). 

Infolinka a telefonické objednávky: +421 903 319 729 

Prečo vybrať vestu Non-stop dogwear?

Inovatívna záchranná plávacia vesta NON-STOP DOGWEAR stanovuje nový štandard pre plavecké pomôcky a bezpečnosť psov počas vodných aktivít. Jej jedinečný dizajn optimalizuje vztlak, stabilitu a voľnosť pohybu. Váš pes bude v bezpečí vo vode a bude sa cítiť komfortne aj na súši. Plávacie vesty pre psov sú často objemné a pes sa v nich nevie mimo vody komfortne pohybovať. Nie je jednoduché nájsť záchrannú vestu, ktorá by psovi poskytovala vztlak aj stabilitu vo vode. Počas horúcich letných dní taktiež hrozí prehriatie psa, ak je jeho vesta príliš hrubá. Spojili sme sa preto s odborníkmi na psiu anatómiu, biomechaniku a vztlak, aby sme celý koncept psích záchranných viest posunuli o krok ďalej. 

Naša jedinečná vztlaková konštrukcia SAFE-R: Táto konštrukcia zabezpečí, že sa váš pes udrží na hladine, vzhľadom k stabilnej vodoryske. Pena je umiestnená naboku, čím je zabezpečený väčší vztlak a voľnosť pohybu. Panely sú rozdelené do sekcií, aby sa váš pes mohol otáčať a nebol pritom obmedzovaný vestou.

Priedušnosť: Na chrbát psa sme použili náš vysoko priedušný materiál HexiVent. Voda môže pretekať a vetraná horná časť pomáha zabrániť prehriatiu psa.

Infolinka a telefonické objednávky: +421 903 319 729

Oproti záchranným  vestám, ktoré majú psa len držať nehybného na hladine sú v plávacej veste Protector nadnášajúce prvky umiestnené tak, aby v nej mohol pes aktívne plávať a nemal problém meniť smer. Telo psa vo vode je v tejto veste rovnobežné s vodnou hladinou, čo zabezpečuje dobrú techniku plávania. Aj pes, ktorý vie bez vesty plávať len tak, že hyperaktívne zaberá prednými labkami a pohybuje sa vpred šikmo proti vodnej hladine so spadnutými zadnými labkami, bude v tejto veste zrazu plávať pokojne smerom dopredu a nie nahor.       

Plávacia vesta Protector je vybavená viacerými očkami na pripevnenie vôdzky a reflexnými prvkami, ktoré spolu s výraznou farbou zabezpečujú výbornú viditeľnosť psa nielen na vodnej hladine. 

Vode zdar a užite si to  najlepšie leto v spoločnosti svojich štvornohých kamošov!

Plávacia vesta Protector Life Jacket

>>> Prejsť do  E-shopu <<<

Súvisiace články:

Kedy pes potrebuje papučky

Ako vybrať správny postroj

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.