• logo
  • E-mail: info@dogwear.sk
  • Môj profil
  • 6 ks
    za 436.65,- €

Bicykel

Na bicyklovanie so psom (Bikejoring) potrebujeme postroj, odpruženú vôdzku a anténu proti namotaniu vodzky do predného kolesa, ktorá zabrani zraneniu psa. Výber správneho vybavenia, na ktoré sa môžete vy aj váš pes spoľahnúť, je mimoriadne dôležitý. Toto vybavenie podporí váš zážitok, zabráni zraneniam a vydrží vám mnoho rokov. Bikejoring je aktivita, ktorú môžete robiť s malým aj veľkým psom. Keď je pes zdravý a už nerastie, môžete ísť na to. Vždy by ste ale mali prispôsobiť rýchlosť schopnostiam vášho psa a najlepšie bude, ak voľbu rýchlosti necháte na ňom. 

Ako nájsť dobrú trať na bikejoring? Pri výbere trate venujte pozornosť týmto bodom:

  • Povrch: Neodporúčame vám vykonávať túto aktivitu na asfaltovej, vydláždenej alebo kamenistej ceste. Tvrdý povrch spôsobuje veľký nápor na kĺby psa a ostré kamene môžu poraniť labky. Hľadajte preto mäkké lesné alebo poľné cesty. 
  • Premávka: Veľmi dôležité je myslieť aj na bezpečnosť. Tak svoju, ako aj bezpečnosť okolia. Bikejoring preto odporúčame na tratiach kde nie je veľa ľudí, alebo v časoch keď sú aj frekventované trate prázdne. Taktiež sa vyhýbajte cestám s autami. 
  • Obtiažnosť trate: Ostré zákruty a kopce prinášajú výzvy, avšak vo veľkej rýchlosti môžu byť pre začiatočníka nebezpečné. Ak s bikejoringom začínate, vyberte si rovnú trať s minimálnym prevýšením, na ktorej vidíte ďaleko dopredu. 
  • Vzdialenosť: Tréning na bicykli by mal byť krátky a zábavný! Pri plánovaní trasy na to myslite. 
  • Teplota: Keď je teplo, vyberte si trasu v tieni, ideálne popri vode, v ktorej sa môže počas cesty osviežiť, aby sa neprehrial. 

Ako vybrať správny postroj sa dozviete v Sprievodcovi výberom postroja

Ak potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať. Naši špecialisti sú aktívni reprezentanti SR v záprahových športoch a radi vám pri výbere výstroja pomôžu. Volajte na infolinku: +421 903 319 729.

Zoradenie
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.