• logo
 • E-mail: info@dogwear.sk
 • Môj profil
 • 6 ks
  za 436.65,- €
 • Bezpečnosť na prvom mieste!
 • Turistika so psom
 • Beh so psom (Canicross)
 • Bicykel so psom (Bikejoring)
 • Lyžovanie so psom (Skialpinizmus, Skijoring)
 • Postroj Freemotion 5.0 už v predaji
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
  

Ako vybrať správny kabátik

 • Pridané: 30.12.2021   |   1025 čítaní / zobrazení

SPRIEVODCA VÝBEROM KABÁTIKA 

Voľba správneho kabátika je mimoriadne dôležitá, aby sa váš pes cítil v každom počasí komfortne. Na trhu nájdete obrovské množstvo psích kabátikov a nie je vôbec jednoduché vybrať si ten pravý.  V tomto článku sa vám pokúsime pomôcť vybrať ten pravý pre potreby vášho psíka. 

POTREBUJE MÔJ PES KABÁTIK ?

Pri rozhodovaní, či váš pes naozaj potrebuje alebo nepotrebuje kabátik zohráva rolu veľa faktorov: plemeno, srsť, hmotnosť, zdravotný stav a aj vek.

Niektoré plemená, ako sibírsky husky a malamuti majú hrubú dvojitú srsť a narodili sa na život vonku v nízkych teplotách. Poradia si s chladným počasím oveľa lepšie ako krátkosrsté plemená, ako napríklad weimarský stavač alebo rhodézsky ridgeback. Mnoho plemien s dvojitou hrubou srsťou sa môže vo viacvrstvových kabátikoch prehrievať. Avšak pri oddychu v extrémnych podmienkach ocenia teplý kabátik aj severské plemená. Musheri často používajú kabátiky pri tréningu a na pretekoch na ochranu psov pred vetrom a mrazom.

Psie kabátiky nie sú len módny výstrelokFunkčný psí kabátik zabezpečí vášmu psovi komfort v ľubovoľných podmienkach, a preto s ním budete môcť vyraziť do prírody za dobrodružstvom bez ohľadu na počasie. Ak máte napríklad psa s dlhou srsťou, isto v silnom daždi oceníte nepremokavý kabátikTento kabátik zabráni premočeniu a zašpineniu psa, a váš pes isto ocení, keď nemusí na sebe nosiť nie úplne najľahší náklad vsiaknutej vody.

Niektorý psy potrebujú kabátik kvôli zime. Množstvo telesného tuku a typ postavy v tom tiež zohrávajú dôležitú úlohu. Malé psy, ako napríklad čivavy, sú  menej odolné voči chladu, pretože sú bližšie k zemi a pri veľmi nízkej hmotnosti majú veľkú plochu tela, ktorou sa ochladzujú.  

Psy s chronickými chorobami alebo zlou cirkuláciou krvy budú taktiež profitovať z tepla, v ktorom ich kabátik udrží. To isté platí aj pre šteniatka a staré psy, ktoré potrebujú pomoc kabátika na pomoc pri regulovaní telesnej teploty .  

KEDY BY MAL MAŤ PES OBLEČENÝ KABÁTIK? 

Pri akej teplote potrebuje môj pes kabátik? Na túto otázku neexistuje presná odpoveď, pretože to ovplyvňujú už vyššie uvedené faktory : rasa psa, vek, srsť a zdravotný stav. Individuálne preferencie vášho psa zohrávajú taktiež dôležitú rolu. Dvaja rovnaký psy jedného plemena môžu mať úplne odlišné teploty, pri ktorých im začne byť zima.  

Iba váš pes vám vie správne odpovedať na otázku, kedy potrebuje kabátik. Sledujte jeho reč tela a určite zistíte kedy sa začne cítiť kvôli chladu nekomfortneTo že je vášmu psovi zima zistíte tak, že sa trasie, zdvíha labky vysoko nad zem alebo inak mení svoje obvyklé správanie.

Keď používate kabátik pri práci (napríklad pri behu, bicyklovaní, lyžovaní), pozorne sledujte svojho psa. Pri práci generuje telo psa aj v chladnom počasí teplo. Znakom prehrievania môže byť napríklad zrýchlené dýchanie. V chladnom počasí je vhodné používať kabátiky napríklad len pri rozcvičke a záverečnom výkluse. Hlavnú časť tréningu potom pes absolvuje bez kabátika. Ak máte počas tréningu prestávky, počas nich môžete psa tiež obliecť, aby mu svaly nevychladli. 

KTORÝ KABÁTIK JE PRE MÔJHO PSA NAJLEPŠÍ?

Naše kabátiky plnia rôzne funkcie. Máme v ponuke kabátiky proti dažďu a zimné kabátiky proti zime. Ďalšou kategóriou sú reflexné vesty, ktoré zabezpečia viditeľnosť psa v nepriaznivých svetelných podmienkach. V tomto článku sa ale budeme venovať teplým a nepremokavým kabátikom. Súhrn vlastnosti našich kabátikov nájdete na nasledujúcom obrázku. 

En Dog Jacket Guide Web v4

Pri výbere psieho kabátika venujte mimoriadnu pozornosť nasledujúcim vlastnostiam: 

AKO KABÁTIK SADNE MÔJMU PSOVI

Kabátik by mal mať ergonomický strih a mal by umožňovať vášmu psovi úplnú slobodu pohybu. Mal by byť komfortný a nemal by sa psovi pri pohybe vyzliekať. Mal by obsahovať popruhy na nohy a slučku, cez ktorú prevlečiete vôdzku keď máte na psovi ťahací postroj. Popruhy na nohy zabezpečia, že kabátik zostane na správnom mieste a nebude sa nadvihovať ani pri silnom vetre. Kabátik by mal taktiež obsahovať nastaviteľné popruhy, aby ste jeho veľkosť doladili presne na svojho psa. 

HMOTNOSŤ

Psí kabátik by mal byť ľahký, aby zachoval prirodzené izolačné schopnosti psej srsti. Srsť vytvára vzduchové vankúšiky, ktoré pomáhajú udržať psa v teple. Keď na psa položíme kabátik, nemôžeme srsť príliš stlačiť, aby sme nenaručili funkčnosť jeho prirodzenej izolačnej vrstvy. V ľahkom kabátiku sa bude pes cítiť komfortne a zostane v teple. Mimoriadne dôležitý je aj výber správnej veľkosti kabátika. 

KOMPATIBILITA S ĎALŠOU VÝBAVOU 

Keďže kabátik používate pri pohybe vonku, mimoriadne dôležitá bude aj jeho kompatibilita s ďalšou výbavou, ako je napríklad postroj a obojokDobrý kabátik by mal poskytovať praktické riešenia každodenných potrieb rôznych užívateľov. Mal by napríklad obsahovať otvor na pripojenie vôdzky k postroju, ktorý je oblečený pod kabátikom. 

MATERIÁLY

Možno by ste si mysleli, že hrubý nadýchaný kabátik bude pre psa teplejší ako tenká bundička, ale tajomstvo úspechu našich kabátikov je skryté v použitých materiáloch. Psí kabátik vyrobený z materiálu s názvom PrimaLoft® poskytne svojmu nositeľovi neskutočné izolačné vlastnosti aj napriek svojej nízkej hmotnosti a minimálnej hrúbke. Táto syntetická mikrovláknová tepelná izolácia je známa ako najlepší materiál do zimy. 

Materiály použité na výrobu psích kabátikov musia byť odolné. Psy testujú túto odolnosť každý deň. Náš vývojový tím má pri výbere materiálov túto skutočnosť stále na pamäti. Používame len látky, ktoré vyhovujú našim najvyšším požiadavkám na kvalitu a funkčnosťVeríme, že vyrábať produkty, ktoré vám dlho vydržia, je jediný správny prístup. Ďalšia mimoriadne dôležitá požiadavka z našej strany je, aby boli tieto materiály priateľské k životnému prostrediu. Vedeli ste, že Non-stop dogwear bol na svete prvou značkou v psom biznise, s označením Bluesign® system partner?

Neposlednou vlastnosťou psieho kabátika by malo byť aj jeho jednoduché čistenie. Je predsa všeobecne známe, že špinavý pes je spokojný pes :)

VIDITEĽNOSŤ A REFLEXNÉ PRVKY 

Psie kabátiky používame najčastejšie v počasí, keď je aj obmedzená viditeľnosť. Výrazne farby a použité reflexné materiály prinesú vášmu psovi jeho lepšiu viditeľnosť. Viac informácií o reflexnej výbave psa nájdete na tomto odkaze

ZIMNÉ KABÁTIKY

Potreby mushera so psami v záprahu sú iné ako potreby človeka, ktorý psa oblieka počas prestávky pri tréningu alebo pri turistike. Práve preto má Non-stop dogwear v ponuke rôzne zimné kabátiky.

Kabátik Glacier jacket 2.0 je ľahký a funkčný zimný psí kabátik. Tento kabátik umožňuje psovi úplnú slobodu pohybu a ochranu pred nízkymi teplotami, vetrom, dažďom a snehom. Tento kabátik obsahuje otvor na pripnutie vôdzky k obojku a aj otvor na pripojenie vôdzky ku krátkemu postroju. Na kabátiku je reflexná potlač a obsahuje nastaviteľné popruhy na doladenie kabátika pre každého psa. 

Kabátik Glacier wool jacket 2.0 má rovnaké vlastnosti a strih. Vyrobený je z iného materiálu, ktorý obsahuje vlnu. Vlna je prírodný udržateľný materiál, ktorého použitie má v Nórsku dlhoročnú tradíciu. Absorbuje vlhkosť bez toho aby sa ochladzovala. Je mimoriadne priedušná a vynikajúco reguluje telesnú teplotu v studenom ale aj v teplom prostredí. 

V našej ponuke máme aj kabátiky vyvinuté špeciálne pre musherov, ktoré ale môžete použiť aj vy, hlavne keď má váš pes pod kabátikom oblečený ťažný postroj. 

Kabátik Blest jacket je ultraľahký psí kabátik s izoláciou z materiálu PrimaLoft®, ktorý sa dá zbaliť do malého vrecka. Obliekanie tohto zimného kabátika je mimoriadne rýchle a jednoduché, aj keď má pes oblečený postroj. Tento kabátik môžete na psovi upevniť pomocou popruhov so suchým zipsom na hrudníku a bruchu. Vďaka týmto popruhom je aj vyzliekanie veľmi jednoduché. Ergonomický dizajn umožňuje psovi v tomto kabátiku maximálnu slobodu pohybu a výbornú ochranu hrudníka, ramien, nôh a brucha psaK dispozícii je aj ochrana proti vetru na zakrytie genitálií psa. 

Kabátik Long distance jacket má rovnakú funkčnosť ako kabátik Blest, ale je vybavený hrubšou syntetickou termálnou vrstvou na ochranu proti chladuKabátik Long distance je náš najteplejší kabátik. Používajú ho profesionálni musheri na najťažších svetových záprahových pretekochpri ktorých teploty klesajú aj na -50CTento kabátik je možné používať pri práci ale aj pri oddychu.

KABÁTIKY PROTI DAŽĎU 

Počasie v Škandinávii je nepredvídateľné, hlavne vo Fjordoch. V jednej chvíli svieti slnko a o pár minút už prší. Práve preto sme vyvinuli nepremokavý kabátik Fjordktorý je odolný proti vode a vetru. Jeho vodný stĺpec je 15.000 mma popri tom je aj mimoriadne priedušný, aby váš pes zostal v suchu a v pohode.


Pršiplášť Fjord (nástupca populárneho pršiplášťa BETA PROzakryje celé telo vášho psa a obsahuje aj nastaviteľné popruhy na dokonalé prispôsobenie. Tento kabátik bol navrhnutý tak, aby psa vôbec neobmedzoval v pohybe. Aj keď pes pobeží veľmi rýchlo, jeho končatiny nebudú v pohybe vôbec blokované. Popruhy na zadné nohy udržia kabátik v správnej pozícii a zabránia jeho nadvihovaniu aj v silnom vetre. 

Široký golier ochráni krk psa a drenážne otvory zabraňujú zhromažďovaniu vody pod hrudníkom psa. 

Otvor na pripevnenie vôdzky umožňuje oblečenie tohto kabátika aj na postroj. Reflexná potlač zabezpečuje vysokú viditeľnosť v tme ale aj počas zamračených dní.

AKO ZMERAŤ PSA A VYBRAŤ SPRÁVNU VEĽKOSŤ KABÁTIKA

Optimálnu funkčnosť a komfort dosiahnete len v kabátiku správnej veľkosti. 

Ako prvé zmerajte vášmu psovi dĺžku chrbta. Priložte meter medzi jeho lopatky a zmerajte vzdialenosť z tohto bodu po koreň chvosta. Keď viete dĺžku chrbta, pozrite si tabuľku veľkostí zvoleného produktu a nájdite správnu veľkosť kabátika pre vášho psa. 

Kabátik by nemal byť príliš tesný, pretože by ho mohol obmedzovať v prirodzenom pohybe. Taktiež by mohol stlačiť jeho srsť a tým by nepriaznivo ovplyvnil izolačné schopnosti jeho srsti. Keď je váš pes na rozmedzí dvoch veľkostí, odporúčame vám radšej vybrať väčšiu veľkosť, aby ste mali istotu, že zakryje celé telo psa aj pri behu alebo ležaní. 

VYROBENÉ PRE AKTÍVNE PSY!

Vo firme Non-stop dogwear máme bohaté skúsenosti so záprahovým športom. V Škandinávii vie byť počasie veľmi nepriaznivé a práve preto sme strávili niekoľko rokov pri vývoji funkčného výstroja pre aktívnych psov a ich ľudíPri vývoji našich produktov úzko spolupracujeme s najlepšími atlétmi rôznych psích športov, ktorí používajú naše produkty v extrémnych podmienkach aby sme potom vám, našim zákazníkom a vašim psím kamarátom poskytli najlepšiu možnú kvalitu. Náš cieľ je maximálne podporiť využitie vášho potenciálu a umožniť vám užiť si aktívny životný štýl bez ohľadu na počasie. 

Kompletnú ponuku kabátikov nájdete na našom E-shope.

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.