• logo
 • E-mail: info@dogwear.sk
 • Môj profil
 • 6 ks
  za 436.65,- €
 • Bezpečnosť na prvom mieste!
 • Turistika so psom
 • Beh so psom (Canicross)
 • Bicykel so psom (Bikejoring)
 • Lyžovanie so psom (Skialpinizmus, Skijoring)
 • Postroj Freemotion 5.0 už v predaji
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
  

Kedy pes potrebuje papučky?

 • Pridané: 18.01.2022   |   5448 čítaní / zobrazení

Sprievodca výberom papučiek 

Psie papučky sú v podstate ponožky pre psa, ktoré sa používajú na ochranu labiek pred horúcim asfaltom, ostrými kameňmi alebo sklom v lete a pred zamrznutým snehom, posypovou soľou a mrazom v zime. 

Psie papučky sa vyrábajú na rôzne účely. V tomto sprievodcovi vám predstavíme jednotlivé typy papučiek a vysvetlíme ako ich používať a ako zvoliť správnu veľkosť. 

POTREBUJE PES PAPUČKY? 

Psi sú závislí od svojich labiek, takže dobrá starostlivosť o ne je pri starostlivosti o psa  najdôležitejšia. Niektorí psi majú labky odolné, niektorí sú ale na ich zranenia náchylnejší. Vďaka papučkám môžu aj týto psi žiť aktívny a šťastný život. 

Existujú ale aj situácie, keď je použitie papučiek potrebné pre každého psa. 

Vždy v lete vidíme obrázky psov so spálenými alebo strhnutými vankúšikmi na labkách, zapríčinené chôdzou po rozpálenom asfalte. Tieto zranenia sú veľmi bolestivé a ich liečenie je vždy komplikované a trvá veľmi dlho. Ak so psom musíte ísť v horúčave von a budete sa pohybovať po rozpálenom povrchu, odporúčame vám vždy použiť ochranné papučky. Dokonca aj prechádzka po pláži môže v niektorých prípadoch vyžadovať papučky. Piesok na priamom slnku môže byť extrémne horúci. 

Papučky Protector s vonkajšou vrstvou z nitrilovej gumy sú v takomto prípade tou správnou voľbou. Tieto papučky boli testované v extrémnych podmienkach. Používali ich záchranári pre svojich psov pri vyhľadávaní v ruinách. Chránili labky psov aj pri záchranárskych prácach po výbuchu v Libanone, v auguste 2020.  Člen nášho tímu Vašek Vančura so svojim psom Bellou pracovali na povrchoch, ktoré dosahovali teplotu až 50°C. Bez papučiek by to nebolo možné. 

Sklo a iné ostré objekty môžu taktiež vážne poraniť vankúšiky psích labiek. Papučky Protector sú vyrobené z nerozrezateľného materiálu, ktorý je odolný aj proti prepichnutiu. Znamená to, že sú mimoriadne odolné a poskytujú psovi vysokú úroveň ochrany. 

Psie papučky je možné použiť aj na šmykľavých povrchoch. Papučky Protector sú protišmykové, keďže ich vrchná vrstva je vyrobená zo zdrsnenej nitrilovej gumy. 

Pri tréningu alebo turistike na ostrých kameňoch alebo v inak nepriaznivom teréne slúžia papučky na ochranu psích labiek pred zranením. Pri bikjoringu a canicrosse je dobrou voľbou na ochranu labiek , pretože je mäkká, ľahká, ale pritom aj dostatočne odolná. Ďalšou možnosťou sú Papučky Protector, ktoré sú o niečo ťažšie, poskytujú vyšší stupeň ochrany a dlhšie vydržia. 

Sneh je oproti suchej zemi mäkší, takže papučky do snehu môžu byť tenšie. Záprahové psy používajú  Tieto papučky majú nízku hmotnosť a sú komfortné. Ich materiál poskytuje psovi dobrý "grip" a kontakt s terénom.

Prečo psy potrebujú papučky na snehu? Zimné papučky zabránia, aby sa psovi na labkách začali robiť lepkavé snehové guľôčky. Taktiež ochránia labky psov pri extrémne nízkych teplotách pred omrzlinami. Povrch snehu môže byť niekedy ostrý ako žiletka. Príkladom je snehová krusta, ktorá vznikne keď slnko roztopí povrch snehu a ten následne primrzne. Na dlhých musherských pretekoch Iditarod je dokonca povinné mať pri sebe 8 papučiek pre každého psa v tíme. Z predchádzajúcich informácií je jasné, že používanie psích papučiek je funkčnou záležitosťou a nie len módny výstrelok!

Ak žijete v meste, papučky budete tiež potrebovať. Soľ, ktorá sa používa na roztopenie snehu na cestách, môže vytvoriť kyselinu, ktorá je vysoko agresívna pre psie labky. Papučky Protector sú nepremokavé, takže sú výbornou voľbou na ochranu psích labiek pred touto soľou. 

Dog Bootie Guide Web

>>> PAPUČKY NON-STOP DOGWEAR <<<

 (kliknite sem a zistite viac o každom modeli)

Pri výbere psích papučiek zvážte aktivity, ktoré so psom vykonávate a prostredie, v ktorom ich vykonávate. Ak potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať. Naši špecialisti sú aktívni reprezentanti SR v záprahových športoch a radi vám pri výbere pomôžu.  

Volajte na infolinku: +421 903 319 729

AKO ZMERAŤ PSIU LABKU PRE PAPUČKY? 

Pes by mal mať v obutej papučke dostatok priestoru pre labku, aby sa mohli jej prsty úplne roztiahnuť a nič nebránilo ich prirodzenému pohybu. Preto je VEĽMI DÔLEŽITÉ PRI VOĽBE VEĽKOSTI PAPUČKY ODMERAŤ ŠÍRKU LABKY. Labku meriame v jej najširšom bode.  

Keď už viete šírku labky, správnu veľkosť papučky zistíte podľa tabuľky, ktorú nájdete v popise produktu. Ako sme už spomenuli vyššie, pes potrebuje mať v papučke priestor na prirodzený pohyb prstov. Preto musia byť papučky aj dostatočne vysoké, aby sa do nich všetky prsty pohodlne zmestili. 

AKO SA PSIE PAPUČKY OBÚVAJÚ?

Pri obúvaní papučiek sa postavte nad psa tak, že ho máte medzi svojimi nohami. Psovi pri obúvaní vždy zdvíhajte iba jednu labku. Táto pozícia vám pomôže udržať si kontrolu nad psom a pritom mu aj môžete pomôcť s udržaním rovnováhy. Pred obutím papučky by ste mali najskôr labku vyčistiť, aby sa na nej nenachádzal ľad, sneh alebo nečistoty, ktoré by psa potom tlačili. Pozrite si video, ako obúva papučky Lena Boysen Hillestad, majsterka sveta v 4-záprahu na snehu, v pulke, skijoringu a aj v disciplínach na pretekoch bez snehu. 

https://youtu.be/HqqP99iJD24

AKO ZABEZPEČÍM, ABY SA PAPUČKY NEVYZULI? 

Papučky sa upevňujú na nohe psa elastickým popruhom, ktorý sa omotá okolo papučky a pripevní sa k nej suchým zipsom. 

Keď papučku obúvate len na krátky tréning alebo prechádzku, ktorá netrvá viac ako dve hodiny, utiahnite ju úplne napevno, tak aby sa nemohla otáčať okolo labky. Dobre utiahnutú papučku by pes nemal stratiť ani v rýchlom cvale. Ak sa chystáte na dlhú túru alebo inú aktivitu trvajúcu viacej hodín, nemali by ste ich zatiahnuť príliš natesno, aby noha neopuchla. V tomto prípade odporúčame upevniť papučku natesno, ale tak, že v nej máte aj svoj prst, ktorý potom vytiahnete. Takto budete mať istotu, že papučka nie je utiahnutá príliš natesno. Keď máte dlhšie prestávky alebo ste už tréning ukončili, papučky vyzujte. Keď by ste psa nechali ležať so zatiahnutými papučkami príliš dlho, mohli by mu opuchnúť labky. 

AKO DOSIAHNEM, ABY PSIE PAPUČKY DLHO VYDRŽALI?

Psie papučky sa časom opotrebujú. Ako rýchlo sa zničia, závisí od materiálu papučky, typu povrchu po ktorom beháte a dĺžky pazúrov psa. Všeobecne nemôžete očakávať, že ľahké a tenké papučky vydržia veľmi dlho. Najodolnejšie papučky od Non-stop dogwear sú Papučky Protector.

Ak chcete aby papučky vydržali čo najdlhšie, môžete ich počas prestávky otočiť na psej labke o 180 stupňov. 

Keď používate papučky v drsnom teréne a na ostrých kameňoch, môže sa vám stať, že sa papučka pod labkou zoderie a vznikne na nej diera. Nie je vôbec žiadny problém papučku s malou dierkou pootočiť, pretože dierka na vrchnej časti labky isto jej funkčnosť neobmedzí a papučka tak vydrží vďaka tejto finte dvakrát dlhšie.   

KEDY POUŽÍVAŤ PAPUČKY?  

Papučky sa používajú na prevenciu proti zraneniam a v prípade zranenia na ochranu zranenej labky. 

V zime používame papučky hlavne vtedy, keď sneh zmäkne a psy majú tendenciu sa doň zabárať. Toto môže zapríčiniť zranenie prstov psa. Taktiež používame papučky keď sneh zmrzne, pretože takýto sneh je veľmi ostrý a môže porezať labku psa.

Pri aktívnom živote so psom by ste vždy mali mať pri sebe pohotovostnú sadu papučiek, aby ste v prípade zranenia mohli zranenú labku hneď obuť, čím zabezpečíte psovi bezpečnejší presun na miesto ošetrenia. Na urýchlenie hojenia zranených vankúšikov môžete použiť našu hojivú masť s arnikou

MAJÚ PSY RADI PAPUČKY? 

Pri použití nového druhu výstroja trvá vždy nejaký čas, kým si naňho pes zvykne. Väčšina psov vyzerá pri prvých krokoch v nových papučkách veľmi smiešne. Veľmi rýchlo si ale na ne zvyknú a pri pohybe ich nebudú vôbec riešiť. 

Keď podporíte svojho psa v pohybe, rozbehnete sa s ním, do pár minút nebude vedieť, že má papučky obuté. Začnite krátkou skúškou a postupne čas navyšujte. Keď prvé obutie papučiek skombinujete s hrou a zábavou pri pohybe, pes si papučky spojí s pozitívnym zážitkom a máte vyhraté.  

MÔŽEM POUŽIŤ VŠETKY TYPY PAPUČIEK NA KAŽDOM POVRCHU?

Papučky na kamene a drsný terén možete použiť aj na snehu. Tieto papučky sú ale pevnejšie, takže na zladovateľom povrchu neposkytnú dostatočný grip a kontakt labky s povrchom. Keď sa bude pes šmýkať a stratí kontrolu nad pohybom, je potrebné použiť tenké zimné papučky. 

Keď ale použijete zimné papučky na drsnom a kamenistom povrchu, rýchlo sa zničia. 

PREČO SI VYBRAŤ NON-STOP DOGWEAR? 

Naša spoločnosť sa venuje vývoju a výrobe výstroja pre aktívnych psov a ich ľudí už od roku 2009. Keďže sa venujeme psím športom, je pre nás výroba ergonomických, inovatívnych a funkčných produktov hlavným poslaním. 

Spolupracujeme s najlepšími svetovými atlétmi a profesionálmi, aby sme otestovali každý produkt na maximum v čo najextrémnejších podmienkach. Výsledkom je potom produkt, ktorý vám pri používaní zaručí maximálny komfort a bezpečnosť. Veríme, že každý pes si zaslúži len to najlepšie, bez ohľadu na to, či ide o rodinného maznáčika alebo svetového šampióna. Našou vášňou je inšpirovať a motivovať našich zákazníkov k aktívnemu životnému  štýlu v spoločnom tíme so svojim psom.

Naši vývojári produktov starostlivo vyberajú odolné a funkčné materiály, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Vedeli ste, že Non-stop dogwear bol na svete prvou značkou v psom biznise, s označením Bluesign® system partner?

Našou prioritou je vyrábať produkty, ktoré majú dlhú životnosť. Sme hrdí na to, že niektorí atléti používajú rovnaký postroj aj 10 rokov! Toto je možné iba vďaka vysoko nastaveným štandardom pri výrobe, ale aj vďaka možnosti dokúpenia náhradných dielcov.

>>> PAPUČKY NON-STOP DOGWEAR <<<

 (kliknite sem a zistite viac o každom modeli)

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.