• logo
 • E-mail: info@dogwear.sk
 • Môj profil
 • 6 ks
  za 436.65,- €
 • Bezpečnosť na prvom mieste!
 • Turistika so psom
 • Beh so psom (Canicross)
 • Bicykel so psom (Bikejoring)
 • Lyžovanie so psom (Skialpinizmus, Skijoring)
 • Postroj Freemotion 5.0 už v predaji
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
  
 • Pridané: 18.01.2022   |   4126 čítaní / zobrazení

Turistika so psom, ako na to?

Prejsť do E-shopu

Turistika je výborný spôsob, ako hodiť za hlavu pracovné starosti a užiť si relax v prírode. Výlet nemusí byť dlhý, aby vám poskytol únik od každodenných povinnosti a starostí. Keď naň vyrazíte spolu so svojim psom, budete sa cítiť ešte lepšie! Pes nám pripomenie, že si máme vychutnávať daný moment a užívať si všetky malé radosti, ktoré nám pobyt s ním v prírode prináša. 

Čo budeme na turistiku potrebovať, aby sme si ju užili naplno?

Opasok na pripnutie vôdzky 

Kvalitný opasok ochráni pri turistike so psom váš chrbát. Budete mať vďaka nemu voľné ruky a psa pod kontrolou. Vďaka tomu bude pre vás jednoduchšie udržať rovnováhu v náročnom teréne a urobiť si kedykoľvek fotografiu nádhernej scenérie nebude tiež problém. 

Prejsť do E-shopu

Opasok Trekking belt má všetko, čo budete potrebovať pri každodenných prechádzkach so svojim psom. Tento opasok je polstrovaný a  príjemne sa nosí. Viete ho však použiť aj na beh alebo lyžovanie. Na dve pútka po stranách môžete pripnúť ľahké predmety, ako napríklad vrecká na psie exkrementy alebo vôdzku. Ak potrebujete viac priestoru, môžete si tento opasok rozšíriť pomocou prídavného batôžka pre opasok Trekking, v ktorom je priestor pre fľašku na vodu,  jedlo, fotoaparát, kameru, telefón a iné malé potrebné predmety. 

Prejsť do E-shopu

Novinkou roku 2022 je odľahčená verzia opasku Trekking - Opasok Trekking 2.0

Prejsť do E-shopu

Opasok Ferd belt je ideálnou voľbou, ak veľa  času trávite  so svojim psom vonku, chodíte na  dlhšie výlety, turistiku a potrebujete vybavenie, ktoré vám poskytne viac funkčnosti ako štandardný univerzálny opasok. Tento ergonomický opasok rozdelí silu ťahu psa na väčšiu plochu bokov a zadku. Opasok Ferd je robustný a technicky premyslený opasok, ktorý bol používaný aj na expedíciách v extrémnych podmienkach. 

Polar, Ferd & Protector Snow 3 (1)

Prejsť do E-shopu

Vôdzka sa pripojuje k sedáku pomocou karabíny so šrobovacou poistkou, ktorá bezpečne udrží vôdzku a zabráni utečeniu psa. Táto karabína zvládne zaťaženie do 300kg. Opasok Ferd umožňuje aj pripojenie špeciálnych saní - pulky a na stranách obsahuje pútka na pripevnenie ľahkých vecí. Ak potrebujete viac úložného priestoru, môžete k nemu pripojiť batôžtek pre opasok Ferd

Viac sa o výbere sedáku dozviete v Sprievodcovi výberom sedáku

Postroj pre psa

Prejsť do E-shopu

Ak hľadáte všestranný, ergonomický a ľahký postroj, poslúži vám POSTROJ LINE 5.0 alebo POSTROJ LINE GRIP s pridanou rúčkou v chrbtovej časti na zlepšenie ovládateľnosti psa. Tieto postroje majú viacero možností pripevnenia vôdzky (hore na ťah, pod hrudníkom na stopu, v prednej časti proti ťahaniu) a vďaka kvalitným použitým materiálom sú pre psov mimoriadne komfortné, psa neodierajú a nepijú vodu, čiže sa ich hmotnosť a vlastnosti nemenia ani pri daždivom počasí.  

Prejsť do E-shopu

Ak hľadáte postroj s rúčkou v chrbtovej časti na lepšie ovládanie psa, ktorý je možné čo najlepšie nastavovať a prispôsobovať, vyberte si POSTROJ RAMBLE alebo POSTROJ ROCK

POSTROJ RAMBLE je bohatšie polstrovaný. POSTROJ ROCK je vzdušnejší a vďaka inovatívnemu priedušnému materiálu HexiVent je mimoriadne vhodný na použitie v horúcich letných dňoch, aj keď sa pes rád kúpe. Oba tieto postroje sú vybavené 3 bodmi na pripnutie vôdzky. 

Viac sa o výbere postroja dozviete v Sprievodcovi výberom postroja

Vôdzka pre turistiku

Ak hľadáte jednoduché, ale pritom spoľahlivé riešenie, vyberte si neodpruženú vôdzku Rock. Vyrába sa v 4 farbách, je ľahká a mimoriadne pevná. Ak máte väčšieho psa, vyberte si ale radšej 2m vôdzku s amortizérom. Vôdzka s amortizérom vás ochráni pred náhlym potiahnutím a taktiež vám zabezpečí väčší komfort, keď vášho psa naučíte ťahať pri výstupoch hore kopcom. Ak máte menšieho psíka do 10kg, rovnako dobre vám poslúži odpružená vôdzka TOURING. Ak máte dvoch ťahačov, použite na ich pripnutie rozdvojku Touring Double.

Prejsť do E-shopu

Bezpečnostný obojok 

Prejsť do E-shopu

Nechávate svojho psa behať pri turistike navoľno? Ak áno, vystavujete ho riziku, že sa niekde zachytí obojkom do hustej vegetácie alebo napríklad do starého plotového pletiva alebo iných prekážok. Bezpečnostný obojok má všitú gumu, ktorá psovi umožní vytiahnuť hlavu z obojku v prípade, že se zachytí o prekážku, konár, klietku, plot alebo inú prekážku. Stratíte síce obojok, ale nie svojho psa! Tento obojok je vyrobený z reflexného materiálu a obsahuje menovku, na ktorú viete napísať meno psa a kontaktné telefónne číslo majiteľa. 

Viac sa o výbere obojku dozviete v Sprievodcovi výberom obojku

Ochrana labiek

Pri turistike v drsnom teréne odporúčame používať alebo mať aspoň v batohu zabalené odolné papučky. Papučka Protector je vyrobená z anti-cut (nerozrezateľného) materiálu 5. stupňa a extra ochranu jej pridáva povrchová vrstva z nitrilovej gumy. Vďaka gumovému povrchu má táto papučka veľmi dobrý grip aj na klzkých povrchoch.

Viac sa o použití papučiek dozviete v Sprievodcovi výberom papučiek

Kabátik pre psa

Prejsť do E-shopu

Vďaka kabátiku si váš pes užije spoločný výlet aj v prípade nepriaznivého počasia. Kabátik odporúčame použiť aj pri prestávkach, keď si pes teplo nemôže vytvoriť pohybom. Kabátik Glacier jacket 2.0 je ľahký a funkčný zimný kabátik s odolnosťou proti premoknutiu 10.000mm. Tento kabátik umožňuje psovi úplnú slobodu pohybu a ochranu pred nízkymi teplotami, vetrom, dažďom a snehom. 

Viac sa o výbere kabátika dozviete v Sprievodcovi výberom kabátika a v článku Ako sa postarať o psa v chladnom počasí

Prejsť do E-shopu

Hydratácia a výživa psa

Rovnako ako človek, ani pes by nemal športovať s plným bruchom. Psom pri tom navyše hroží životunebezpečná torzia (pretočenie) žalúdka, takže pred túrou odporúčame len ľahké zavodnenie psa, ale žiadne veľké jedlo. Ideálne je napojiť psa tak, že na 10kg hmotnosti psa dávame 1dcl vody. Aby pes vodu vypil, môžme ju ochutiť nadrobenými piškótami alebo neslaným vývarom. Ak bude túra náročnejšia, je vhodné pridať do tohto predtréningového tekutého jedla aj nejaký zdroj energie. Na trhu je množstvo predtréningových prípravkov pre psov. Príkladom sú: FITDOG ENERGY, DUCK ENERGY, PALAMOUNTAIN PREBOOST, MAMUT PRE-RUN. 

Prejsť do E-shopu

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.