• logo
 • E-mail: info@dogwear.sk
 • Môj profil
 • 6 ks
  za 436.65,- €
 • Bezpečnosť na prvom mieste!
 • Turistika so psom
 • Beh so psom (Canicross)
 • Bicykel so psom (Bikejoring)
 • Lyžovanie so psom (Skialpinizmus, Skijoring)
 • Postroj Freemotion 5.0 už v predaji
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
  

Ako vybrať najlepší obojok pre vášho psa

 • Pridané: 04.11.2015   |   1885 čítaní / zobrazení

SPRIEVODCA VÝBEROM OBOJKU

>>> Prejsť na aktuálnu ponuku obojkov <<< 

Obojok je pravdepodobne časť výbavy vášho psa, ktorú bude nosiť najčastejšie. Práve preto je dôležité, aby mu sadol a jeho nosenie bolo pre psa komfortné. Pri výbere je potrebné zohľadniť aktivity, ktoré so svojim psom robíte. 

RÔZNE DRUHY OBOJKOV

Psie obojky sa vyrábajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a farbách. Taktiež majú rôznu funkcionalitu. V nasledujúcom texte vám predstavíme jednotlivé typy obojkov, aby ste sa vo svete obojkov lepšie orientovali. 

OBOJKY PRE ŠTENIATKA

Prvý obojok vášho šteniatka by mal byť maximálne nastaviteľný a ľahký, aby šteniatko netlačil a nezaťažoval nadmerne jeho krk. Výbornou voľbou je  obojok Tumble, ktorý s vašim šteniatkom porastie aj niekoľko mesiacov. 

POLSTROVANÉ PSIE OBOJKY

Niektoré psie obojky sú polstrované. Mäkký materiál, ktorý je v kontakte s krkom psa zabezpečí maximálny komfort nosenia. Ak váš pes ťahá na vôdzke, odporúčame použiť tento typ obojku - obojok ROAM. Polstrované obojky odporúčame taktiež pre krátkosrstých psov alebo aj psov so senzitívnou pokožkou. 

Pre teplejšie dni a na kúpanie, keď potrebujete aby obojok rýchlo vyschol. Odporúčame dýchajúci polstrovaný obojok, ktorým je obojok ROCK

POLOSŤAHOVACIE OBOJKY

Niektoré psy sú majstri útekov a dokážu sa vyvliecť z každého obojku. Pes sa môže jednoducho vyvliecť vtedy, keď má krk širší ako hlavu. Aby ste tomu zabránili, použite polosťahovací obojok - obojok CRUISE, obojok ROCK. Tieto obojky sú známe aj pod názvom martingál alebo obojky s obmedzeným sťahovaním.

Polosťahovacie obojky obsahujú slučku, ktorá sa jemne zatiahne, keď pes začne ťahať. 

NASTAVITEĽNÉ OBOJKY 

Pevné obojky s nastaviteľnou veľkosťou sú mimoriadne populárne (obojok POLAR). Niektoré z týchto obojkov obsahujú klipsňu (obojok THUMBLE, ROCKROAM), vďaka ktorej môžete obojok obliecť a vyzliecť bez nutnosti prevliekania cez hlavu, čo môže byť pre  niektorých psov nepríjemné. 

BEZPEČNOSTNÉ OBOJKY 

Keď chodíte so svojim psom behať navoľno, alebo sa váš pes hrá s inými psami, mali by ste mu vybrať bezpečnostný obojok – obojok SAFE. Tento obojok je vyrobený tak, aby sa pes nemohol zachytiť o vetvu alebo napríklad o zub iného psa, čo môže pri pretočení obojka skončiť aj tragicky. Obojok sa pri zachytení roztiahne a vyvlečie z hlavy. Možno tak stratíte obojok, ale nestratíte svojho psa. Pri pripnutí k vôdzke tento obojok pripnete o dva krúžky, tým pádom deaktivujete pružnú časť a psa máte pod plnou kontrolou bez možnosti vyvlečenia!

Na nasledujúcom obrázku nájdete prehľadnú tabuľku našich obojkov a ich základných vlastností.

En Dog Collar Guide Web

AKO ZMERAŤ PSA NA URČENIE VEĽKOSTI OBOJKU

Na určenie správnej veľkosti obojku zmerajte krk psa v mieste, kde bude obojok nosiť. Pozrite si nasledujúce inštruktážne video:

Keď ste zmerali obvod krku, pozrite si tabuľku veľkostí a nájdite veľkosť obojku, ktorý bude vášmu psovi vyhovovať.  

AKO TESNÝ BY MAL BYŤ OBOJOK

Medzi obojkom a krkom psa by ste mali mať priestor na minimálne dva prsty. Pre väčšie psy odporúčame aj trocha väčší priestor a pre menšie psy menší.

Obojok by mal dokonale sadnúť na krk a jeho nosenie by malo byť príjemné. 

Príliš voľný obojok by sa mohol ľahko z hlavy zošmyknúť alebo by sa mohol dostať na lopatky a blokovať tak rozsah pohybu končatín psa.

KEDY POUŽÍVAŤ OBOJOK?

Obojky používame denne pri prechádzkach alebo iných aktivitách so psom. Vďaka nim môžete ľahko pripnúť psa na vôdzku a vyraziť za spoločnými dobrodružstvami.

Psie obojky môžu byť taktiež použité na identifikáciu psa. Niektoré naše obojky obsahujú štítok, na ktorý môžete napísať kontaktné informácie. Na obojky bez tohto štítku môžete známku s kontaktnými údajmi jednoducho pripnúť. 

Obojok môže zlepšiť viditeľnosť psa v tme pomocou reflexných prvkov a taktiež pomocou výraznej farby obojku. 

V živote psa sú samozrejme aj situácie, keď sa použitie obojku neodporúča. Ak váš pes na vôdzke silne ťahá, alebo ak idete so psom vykonávať záprahové aktivity, ako je beh, lyžovanie alebo bicyklovanie, odporúčame použitie postroja. Postroj nebude psovi brániť v dýchaní a umožní mu voľný pohyb bez obmedzení.

Keď váš pes behá navoľno alebo sa hrá s inými psami, mali by ste mu dať obojok dole. Taktiež by ho nemal mať nasadený, keď je ponechaný osamote. Jedinou výnimkou je v takýchto prípadoch bezpečnostný obojok SAFE.

AKO POSTUPOVAŤ PRI ČISTENÍ OBOJKU?  

Často sa hovorí, že špinavý pes je šťastný pes, takže jednou z hlavných vlastností obojku by malo byť jeho ľahké čistenie. Zvyčajne je postačujúce len opláchnuť obojok vodou, ale občas ho môžete dať aj do práčky.

Naše obojky sú vyrobené z odolných materiálov a môžete ich prať v automatickej práčke pri teplote 30 °C. Vypnite odstreďovanie a obojok nechajte vysušiť pri izbovej teplote. 

PREČO SI VYBRAŤ NON-STOP DOGWEAR? 

Výstroj a výzbroj pre psov a ich aktívnych majiteľov vyrábame už od roku 2009. Venujeme sa psím športom a preto je pre nás prioritou vyrábať ergonomic, inovatívne a funkčné produkty.

Pri testovaní produktov spolupracujeme so špičkovými športovcami, ktorí vystavujú naše produkty extrémnym podmienkam, aby sme vám, našim zákazníkom, mohli poskytnúť pri ich používaní maximálny komfort a bezpečnosť. Veríme, že všetci psy si zaslúžia ultimátnu kvalitu, či už sú to domáci miláčikovia alebo profesionálni atléti. Našou prioritou je podporovať aktívny životný štýl psov a ich majiteľov.

Naši vývojári starostlivo vyberajú odolné a funkčné materiály, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu. Sme na svete prvou značkou v psom biznise s označením Bluesign system partner, aby ste si mohli byť istý, že naše vybavenie pre psov spĺňa najvyššie možné štandardy. 

Zameriavame sa na výrobu mimoriadne odolných produktov s dlhou životnosťou. Sme mimoriadne hrdí na to, že niektorí naši atléti používajú jeden postroj  desať rokov! Toto je možné vďaka vysoko nastaveným kvalitatívnym a funkčným štandardom, ale aj vďaka možnosti dokúpenia náhradných dielcov, ako sú bočné popruhy a klipsne. Ak sa ale rozhodnete, že chcete nový postroj, prosíme vás, dajte vášmu starému postroju nový život u iného majiteľa, ktorý ho možno ešte pár rokov využije. 

Kompletnú ponuku obojkov nájdete na našom E-shope.

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.