• logo
 • E-mail: info@dogwear.sk
 • Môj profil
 • 6 ks
  za 436.65,- €
 • Bezpečnosť na prvom mieste!
 • Turistika so psom
 • Beh so psom (Canicross)
 • Bicykel so psom (Bikejoring)
 • Lyžovanie so psom (Skialpinizmus, Skijoring)
 • Postroj Freemotion 5.0 už v predaji
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
  
 • Pridané: 18.01.2022   |   1189 čítaní / zobrazení

SPRIEVODCA VÝBEROM BEZPEČNOSTNÉHO VÝSTROJA PSA

Najväčšou nočnou morou kažého majiteľa psa je strata svojho miláčika pri nehode. Tento pocit veľmi dobre poznáme a preto vám odporúčame pridať do výbavy vášho psa výstroj, ktorý zvyšuje jeho bezpečnosť na maximálnu možnú úroveň. Výstroj vo výraznej oranžovej farbe bude na vašom kamošovi neprehliadnuteľný aj v nepriaznivom počasí a zlých svetelných podmienkach. 

Na zlepšenie viditeľnosti v tme, by mal byť výstroj psa (obojok, postroj, vôdzka, vesta, kabátik) vybavený reflexnými prvkami. Vďaka reflexným prvkom bude mať vodič auta na reakciu 10 sekúnd namiesto 2 sekúnd. Tento čas k dobru môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou. Použitie reflexných prvkov odporúčame aj v oblastiach s pouličným osvetlením.  

Na zlepšenie viditeľnosti psa v nepriaznivých svetelných podmienkach a hmle by ste mali použiť výstroj vo výraznej oranžovej alebo žltej farbe.  Okrem výraznej farby sú dôležité aj reflexné prvky, ktoré zabezpečia viditeľnosť v tme. Mali by byť kvalitné, aby sa používaním nezošúchali a nestratili  svoje reflexné vlastnosti. Osvedčenú kvalitu prinášajú napríklad reflexné prvky od spoločnosti 3M, ktoré spoločnosť  Non-stop dogwear  používa na všetkých svojich  produktoch.    

 Prejsť do E-shopu

REFLEXNÉ VESTY

Reflexné vesty sú ľahké vesty, ktoré zlepšia viditeľnosť vášho psa. Odporúčame ich použitie v oblastiach s  cestnou premávkou. Tieto vesty sú vyrobené z reflexných materiálov vo výrazných jasných farbách: žltej alebo oranžovej. Veľká reflexná plocha a reflexné prvky výrazne zlepšujú viditeľnosť tejto vesty po osvetlení prichádzajúcim autom alebo iným svetelným zdrojom. Veľmi dobre ich je vidieť aj vo  svetle čelovky. Vďaka tomu budete mať o polohe svojho psa stále prehľad aj pri večernom venčení alebo nočných potulkách prírodou. 

Reflexné vesty oceníte aj pri výletoch do prírody. V lese, na lúkach, ale aj v skalnatom teréne bude váš pes oveľa lepšie viditeľný vďaka výraznej  oranžovej farbe, ktorá sa v prírode inak nenachádza. Ak má vesta farebne odlíšené strany,  budete aj z diaľky vedieť, ktorým smerom sa váš pes pohybuje. Toto je výborná pomôcka pri použití na poľovníckych psoch. 

Niektoré kvalitné reflexné vesty môžu byť navyše vybavené kevlarovou ochranou hrudníka psa proti poraneniu porastom alebo zverou.       Dobrým doplnkom reflexnej vesty môže byť aj vrecko na umiestnenie GPS zariadenia  na monitorovanie  polohy psa. 

Ak chcete bezpečnosčť ešte zvýšiť, pripnite k veste bezpečnostné svetlo. Na jeho uchytenie môžete použiť pútko na pripnutie stopovacej vôdzky. Toto  pútko sa nachádza na všetkých vestách Non-stop dogwear.  

 Prejsť do E-shopu

BEZPEČNOSTNÉ A  REFLEXNÉ OBOJKY

Reflexné obojky vo výrazných farbách zlepšujú viditeľnosť psa v nepriaznivých  svetelných podmienkach.  Reflexné prvky, ktoré by mali  byť súčasťou  kvalitného reflexného obojku zlepšujú viditeľnosť psa v  tme  po osvetlení napr.  prichádzajúcim autom alebo čelovkou. Ak má váš pes  hustú alebo dlhú srsť, odporúčame súčasne použiť aj reflexnú vestu  alebo postroj.  

Obojok môže okrem výraznej farby a reflexných prvkov  poskytovať aj ďalšie bezpečnostné funkcie. Bezpečnostný obojok SAFE od Non-stop dogwear je vyrobený vo  výraznej oranžovej farbe. Obsahuje reflexné prvky 3M a navyše je vybavený jedinečným systémom, vďaka ktorému nehrozí psovi  pri voľnom  pohybe v prírode zachytenie o porast ani uškrtenie skrútením obojku pri hre s inými psami.  Pružný komponent  obojku umožní psovi sa po  zachytení  z tohto  obojku vyzliecť. Pri vedení psa ale vyzlečenie z obojku nehrozí, lebo sa k nemu karabínka pripína ku dvom krúžkom, čím  je  pružný  komponent deaktivovaný. 

 Prejsť do E-shopu

REFLEXNÉ POSTROJE 

Postroj vo výraznej farbe, ktorý je navyše vybavený  reflexnými prvkami (ako napr. Oranžový postroj Non-stop dogwear LINE 5.0) zaručuje dobrú viditeľnosť psa v tme a zlých svetelných podmienkach. Ak uprednostníte inú ako výraznú oranžovú farbu, postroj by mal obsahovať kvalitné reflexné prvky, aby bol po osvetlení viditeľný. Všetky postroje Non-stop dogwear sú vybavené reflexnými prvkami, aby ste boli so svojim psom pri spoločných aktivitách v bezpečí. 

Ak chcete bezpečnosť ešte zvýšiť, pripnite k postroju bezpečnostné svetlo.

 Prejsť do E-shopu

VÝRAZNÉ A REFLEXNÉ KABÁTIKY

Psie kabátiky sa vyrábajú v rôznych farbách. Najviditeľnejší bude váš  pes v oranžovej farbe. Kvalitný  kabátik musí taktiež obsahovať reflexné prvky odrážajúce dopadajúce svetlo. 

Non-stop dogwear vyrába vo výraznej oranžovej farbe pršiplášť  FJORD a aj teplý nepremokavý kabátik  GLACIER 2.0. Všetky kabátiky majú na sebe reflexnú potlač, ktorá ich robí v tme neprehliadnuteľnými. Dopadajúce svetlo odrážajú tak silno, že si ich každý isto všimne.   

 Prejsť do E-shopu 

REFLEXNÁ  VÔDZKA

Reflexné prvky na vôdzke zabezpečia,  že  si  vás vodič auta všimne v tme skôr. Reflexný materiál by sa mal nachádzať v časti  vôdzky, ktorá je v blízkosti psa, pretože svetlá auta zvyčajne svietia smerom nadol. 

Move Leash 32web (5)

Reflexné prvky sa nachádzajú na všetkých vôdzkach Non-stop dogwear. 

 Prejsť do E-shopu

REFLEXNÁ VÝSTROJ  PRE  ĽUDÍ

Ak chcete byť v bezpeční, myslite aj na svoju výstroj. Nielen pes by mal byť viditeľný, ale aj jeho človek. Reflexné prvky by ste mali mať na nohaviciach, vetrovke aj topánkach. Non-stop dogwear myslí aj na vašu bezpečnosť a preto sú reflexné prvky súčasťou všetkých jeho opaskov a sedákov.   

Buďte videní, buďte v bezpečí!  

 Prejsť do E-shopu

   

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.