• logo
 • E-mail: info@dogwear.sk
 • Môj profil
 • 6 ks
  za 436.65,- €
 • Bezpečnosť na prvom mieste!
 • Turistika so psom
 • Beh so psom (Canicross)
 • Bicykel so psom (Bikejoring)
 • Lyžovanie so psom (Skialpinizmus, Skijoring)
 • Postroj Freemotion 5.0 už v predaji
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
  

Ako vybrať správny postroj

 • Pridané: 27.09.2014   |   16799 čítaní / zobrazení

SPRIEVODCA VÝBEROM POSTROJA

>>> POSTROJE NON-STOP DOGWEAR <<<

(kliknite sem a zistite viac o každom modeli)

Dobre sediaci postroj je jednou z najdôležitejších súčasti výstroja aktívneho psa. Dobre sediaca výstroj ochráni psa pred zraneniami a prinesie psovi pri vašich spoločných aktivitách lepší a komfortnejší zážitok.

Váš pes si svoj postroj nevie vybrať sám. Preto to musíte preňho urobiť vy a my vám prezradíme ako na to. Pri výbere postroja by ste sa mali zamerať na nasledujúce vlastnosti.  

SPRÁVNY POSTROJ PRE VAŠE AKTIVITY

Aktivity, ktoré so psom vykonávate by mali byť hlavným faktorom pri výbere správneho postroja. Na trhu sú rôzne druhy postrojov, navrhnuté pre rôzne druhy aktivít.

Sprievodca výberom produktov podľa aktivity

Ak máte psa, ktorý intenzívne na vôdzke ťahá a sprevádza vás pri behaní, bicyklovanílyžovaní, potrebujete ŤAHACÍ POSTROJ (tzv. DLHÝ POSTROJ). Takýto postroj je prvou voľbou aj keď sa chcete venovať niektorej z disciplín  mushingu. Ak ale chodíte na turistiku a výlety a váš pes neťahá až tak intenzívne, zvoľte univerzálny KRÁTKY POSTROJ. Ak si vyslovene neželáte aby váš pes ťahal, môžete do tréningu zaradiť použitie krátkeho postroja s možnosťou uchytenia vôdzky v jeho prednej časti tak, aby bolo zabránené ťahu.  

ERGONOMICKÝ DIZAJN

Postroj by mal psovi dobre sedieť bez ohľadu na aktivity, ktoré v ňom bude vykonávať. Dobre navrhnutý postroj ochráni psa pred zraneniami a jeho nosenie bude pre psa pohodlné. 

Postroj s prednou časťou v tvare písmena Y umožňuje voľný pohyb končatín a minimálne blokuje dýchacie cesty psa. 

KVALITA

Psy každodenne testujú kvalitu svojho vybavenia na maximum. Z bezpečnostných dôvodov by ste mali pre svojho psa vybrať postroj vyrobený z odolných materiálov. Isto si neželáte, aby sa postroj roztrhol keď sa váš pes rozbehne za veveričkou na druhej strane cesty. 

Investícia do kvalitnejšieho postroja je aj finančne výhodná, pretože takýto postroj vydrží oveľa dlhšie. 

V ďalšom texte sa dozviete viac informácií o všetkých typoch postrojov a aktivitách, na ktoré sú vhodné.

>>> POSTROJE NON-STOP DOGWEAR <<<

(kliknite sem a zistite viac o každom modeli)

POSTROJE NA ŤAHANIE

Novinka 2022 konečne v predaji: Freemotion 5.0 kúpite na tomto odkaze

Postroje na ťahanie majú bod uchytenia vôdzky pri koreni chvosta. Postroje na venčenie a turistiku majú tento bod uchytenia vôdzky v strednej časti chrbta. Ak chcete postroj len na ťahanie, postroj s uchytením pri koreni chvosta bude výrazne šetriť zaťaženie chrbtice psa. 

Pre aktivity ako je canicross, bikejoring alebo lyžovanie, pri ktorých je pes pripnutý k opasku človeka alebo k bicyklu je tzv. bod ťahu nad úrovňou psa. To znamená, že pes potrebuje na toto ťahanie špeciálne navrhnutý postroj. V našej ponuke je to postroj POSTROJ FREE MOTION.

Sprievodca výberom produktov podľa aktivity

POSTROJ FREE MOTION a FREE MOTION 5.0 je náš najlepšie predávaný postroj určený na ťahanie. Jeho špeciálny dizajn bol vyvinutý v spolupráci s najlepšími atlétmi sveta, ktorí sa venujú bikejoringu, skijoringucanicrossu. Na celom svete ho používajú ľudia pre svojich aktívnych psov na všetkých výkonnostných úrovniach

POSTROJ FREE MOTION a FREE MOTION 5.0 sa dodáva v rôznych veľkostiach, aby sadol malým aj veľkým psom a jeho nastaviteľné časti umožujú prispôsobenie pre väčšinu plemien. Tento postroj zohľadňuje anatómiu psa na dosiahnutie maximálneho výkonu v ťahu pri zachovaní komfortu.

KOMBINOVANÝ POSTROJ je dlhý postroj rovnakého dizajnu ako POSTROJ FREE MOTION s pridanou možnosťou uchytenia špeciálnych saní „pulky“, ktoré sa upevňujú medzi lyžiara a psa. 

Ak sa venujete mushingu alebo trénujete psa v ťahu s pridaním ľahkej záťaže, potrebujete postroj, ktorý je určený pre bod ťahu na úrovni psa. Príkladom je ťahanie saní, pri ktorých je vôdzka pripevnená k saniam približne vo výške chvostu psa . Na tento druh ťahu je určený SAŇOVÝ POSTROJ NANSEN NOME 5.0

Ide o postroj typu X-BACK, ktorý je navrhnutý špeciálne pre mushing. Dokáže využiť silu, ktorú do postroja pes vloží a ponúka optimálny komfort. Od roku 2010 používajú tento postroj tímy, ktorým sa podarilo vyhrať medajle na  medzinárodných pretekoch v šprinte, stredných vzdialenostiach aj na dlhých pretekoch. Napríklad Thomas Waerner používal nami vyvinutý prototyp aktualizovanej verzie tohto postroja pri víťazstve na Iditarod 2020. Postroj NANSEN NOME bol testovaný rôznymi tímami, ktoré v ňom spolu prešli vzdialenosť 16x dlhšiu ako je cesta okolo Zemegule! 

SAŇOVÝ POSTROJ NANSEN NOME 5.0 poskytuje psovi úplnú slobodu pohybu končatínPre psov, ktorý ťahajú viac na jednu stranu, znižuje riziko zranenia, pretože slučka ku ktorej sa pripína vôdzka sa pohybuje po kovovom krúžku ku ktorému je pripevnená a vyrovnáva tak postroj aj psa.  

POSTROJE NA VOĽNÝ ČAS A TURISTIKU

Ak váš pes nie je posadnutý ťahaním, alebo si vôbec neželáte aby ťahal, vašou voľbou bude KRÁTKY POSTROJ. K tomuto postroju je vôdzka pripevnená v strednej časti chrbta. Niektoré krátke postroje sú vybavené aj upínacím bodom v prednej časti postroja, ktorý slúži na obmedzenie ťahu psa. Niektoré krátke postroje umožňujú aj pripnutie stopovacej vôdzky v oblasti pod hrudníkom. V ponuke máme viacero krátkych postrojov, dôležité je vybrať si taký, ktorý vyhovuje vašim spoločným aktivitám. 

Ak hľadáte všestranný, ergonomický a ľahký postroj, poslúži vám POSTROJ LINE 5.0 alebo POSTROJ LINE GRIP s pridanou rúčkou v chrbtovej časti na zlepšenie ovládateľnosti psaTieto postroje sme vyvinuli pre stopovacích psov, ale mimoriadne populárne je ich použitie na prechádzky, turistiku a mnoho ďalších aktivít. Tieto postroje majú viacero možností pripevnenia vôdzky (hore na ťah, pod hrudníkom na stopu, v prednej časti proti ťahaniu) a vďaka kvalitným použitým materiálom sú pre psov mimoriadne komfortné.  

Sprievodca výberom produktov podľa aktivity

Ak hľadáte postroj s rúčkou v chrbtovej časti na lepšie ovládanie psa, ktorý je možné čo najlepšie nastavovať a prispôsobovať, vyberte si POSTROJ RAMBLE alebo POSTROJ ROCK. Na týchto postrojoch je možné nastaviť priestor pre krk aj priestor pre hrudník, takže napríklad pri šteniatkach bude tento postroj doslova rásť so psom. Taktiež sú mimoriadne populárne pre psov s pevnou stavbou tela, ktorým nevyhovujú štandardné veľkosti postrojov. POSTROJ RAMBLE je bohatšie polstrovaný. POSTROJ ROCK je vzdušnejší a vďaka inovatívnemu priedušnému materiálu HexiVent je mimoriadne vhodný na použitie v horúcich letných dňoch, aj keď sa pes rád kúpe. Oba tieto postroje sú vybavené 3 bodmi na pripnutie vôdzky. 

DÔLEŽITOSŤ VÝBERU SPRÁVNEJ VEĽKOSTI POSTROJA 

Keď už ste si vybrali postroj, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám, ďalšou úlohou je voľba jeho veľkosti pre vášho psa. Pomôžu vám tabuľky veľkostí, ktoré nájdete v popise jednotlivých produktov. 

Keď už máte správnu veľkosť, je potrebné postroj ešte doladiť na vášho psa.

Pri osobnom odbere tovaru u nás v Bratislave vám s tým radi pomôžeme, keď prídete spolu s vaším psíkom. Správna veľkosť a nastavenie postroja sú kľúčové pre jeho maximálne efektívne využitie a zabránenie prípadným zraneniam. 

Dobre sediaci postroj by mal byť natesno okolo krku psa, pretože priveľký postroj by skĺzol na ramená psa a blokoval by tak voľný pohyb končatín. Medzi postrojom a krkom psa strednej veľkosti by mal byť priestor približne na dva prsty. 

PREČO SI VYBRAŤ NON-STOP DOGWEAR? 

Spoločnosť Non-stop dogwear sa venuje vývoju a výrobe výstroja pre aktívnych psov a ľudí už od roku 2009. Keďže sa venuje už od svojho zrodu psím športom, je pre ňu výroba ergonomických, inovatívnych a funkčných produktov hlavným poslaním. 

Vývojári z Non-stop dogwear spolupracujú s najlepšími svetovými atlétmi a profesionálmi, aby otestovali každý produkt na maximum v čo najextrémnejších podmienkach. Výsledkom je potom produkt, ktorý vám pri používaní zaručí maximálny komfort a bezpečnosť. V Non-stop dogwear veria, že každý pes si zaslúži len to najlepšie, bez ohľadu na to, či ide o rodinného maznáčika alebo svetového šampióna. Ich vášňou je inšpirovať a motivovať zákazníkov k aktívnemu životnému  štýlu v spoločnom tíme so svojim psom.

Non-stop dogwear využíva výlučne odolné a funkčné materiály, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Non-stop dogwear bol na svete prvou značkou v psom biznise, s označením Bluesign system partner. 

Prioritou v Non-stop dogwear je vyrábať produkty s dlhou životnosťou a niektorí atléti používajú rovnaký postroj z Non-stopu aj 10 rokov! Toto je možné iba vďaka vysoko nastaveným štandardom pri výrobe, ale aj vďaka možnosti dokúpenia náhradných dielcov. 

>>> POSTROJE NON-STOP DOGWEAR <<<

 (kliknite sem a zistite viac o každom modeli)

Súvisiace články:

Sprievodca výberom produktov podľa aktivity

Beh so psom, ako na to

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.