85101   Bratislava
  tel.: +421 903 319 729

Nočná dušičková rozprávka - SANSPORT NIGHT TRAIL 2015

• Pridané: 01.11.2015   |   Autor: Štefan Šterk   |   332 čítaní / zobrazení

Posledný októbrový večer si bratislavská bežecká komunita uctila blížiaci sa sviatok všetkých svätých priam rozprávkovým behom cez bratislavské nočné lesy. Počasie bolo dokonalé - jasno, úplné bezvetrie, 9 stupňov. V tomto roku organizátor, firma  SANSPORT, otvoril aj novú kategóriu BEH SO PSOM. Vybiehalo sa z Vodáckeho klubu TATRAN, ktorý pripravil pre bežcov bezchybné zázemie. Kým sa bežci potili na trati, v kotlíku už bublal guláš, varil sa čaj aj vínko a chladilo pivko.

Vráťme sa ale na trať. Štart 12km behu so psom bol o 18:20 - t.j. 20 minút po štarte hlavnej 25km bežeckej kategórie. Trasa smerovala miernym kopcom po asfalte, z ktorého bežci po 2km odbočili na poľnú cestu, ktorá už psím labkám vyhovovala viac. Krásny výhľad na rozsvietenú Karlovu ves bol odmenou za prvých 100 nastúpaných výškových metrov. Nasledoval zostup do Karlovky a následné schody do neba :). Čerešničkou na torte bol 5. kilometer s prevýšením skoro 100 výškových metrov. Za ním už ale nasledovala rozprávka - tichý, priam až strašidelne nehybný rozprávkový les, kde trasu žiarivo označovali malé reflexné značky pripevnené na stromoch. V tom BUM!!! Spoza stromu vyskočil kostlivec - snaď to bol len maskot najatý organizátorom - ale ktovie, v období dušičiek si nemôže byť osamelý lesný bežec ničím istý. Vylúčený adrenalín každopádne zafungoval a kilometre ubiehali rýchlejšie. Rozprávka čoskoro skončila a trasa sa napojila na Devínsku cestu, z ktorej nás odbočka čoskoro priviedla popri vode do cieľa preteku. A v tomto okamihu nám prišlo ľúto, že to tak skoro skončilo.

Ďakujeme za krásny pretek a budúcoročný SANSPORT NIGHT TRAIL 2016 si píšeme do kalendára veľkými písmenami ako POVINNÚ JAZDU :).