• logo
 • E-mail: info@dogwear.sk
 • Môj profil
 • 6 ks
  za 436.65,- €
 • Bezpečnosť na prvom mieste!
 • Turistika so psom
 • Beh so psom (Canicross)
 • Bicykel so psom (Bikejoring)
 • Lyžovanie so psom (Skialpinizmus, Skijoring)
 • Postroj Freemotion 5.0 už v predaji
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
  

Ako vybrať správny sedák

 • Pridané: 18.01.2022   |   1491 čítaní / zobrazení

KTORÝ OPASOK ALEBO SEDÁK JE PRE VÁS  TEN PRAVÝ?

Vďaka opasku budete mať voľné ruky aj keď máte psa na vôdzke pri prechádzke, behu, lyžovaní alebo inej aktivite. Opasok by ste si  mali vybrať podľa aktivity, ktorú chcete so svojim psom vykonávať. Mal by byť nastaviteľný a nemal by vám prekážať ani keď váš pes silno ťahá. Pri ťahu sa sila psa prenáša cez opasok na vaše telo. Dobre navrhnutý opasok prenesie túto silu na väčšiu plochu a tak ochráni váš chrbát. 

>>> Prejsť na ponuku opaskov a sedákov <<<

AKO BY MAL OPASOK SEDIEŤ?

Dobrý opasok by mal sedieť trocha nižšie. Opasky na turistiku, lyžovanie a beh so psom by mali sedieť nižšie, aby preniesli silu psa na boky a zadok. Keď je opasok príliš vysoko a ťah sa prenáša na pás, riskujete bolesti chrbta a iné zranenia. 

Odporúčame vám používať  opasky s popruhmi na nohy, ktoré zabránia posunutiu opasku príliš vysoko. Všetky naše opasky Non-stop dogwear sú vybavené  popruhmi na nohy v štandarde.  Tieto popruhy je na niektorých opaskoch možné odstrániť, ak si ich neželáte používať. 

Odlišné aktivity kladú odlišné požiadavky  na vaše vybavenie. Preto máme v ponuke univerzálne opasky, ale aj opasky, ktoré sú špeciálne určené na konkrétnu aktivitu - napr. canicross alebo lyžovanie so psom. 

Choose Your Belt Web

>>> Prejsť na ponuku opaskov a sedákov <<<

OPASKY NA TURISTIKU A PRECHÁDZKY SO PSOM

Opasok Trekking belt má všetko, čo budete potrebovať pri každodenných prechádzkach so svojim psom. Tento opasok je polstrovaný a  príjemne sa nosí. Viete ho však použiť aj na beh alebo lyžovanie. Na dve pútka po stranách môžete pripnúť ľahké predmety, ako napríklad vrecká na psie exkrementy alebo vôdzku. Ak potrebujete viac priestoru, môžete si tento opasok rozšíriť pomocou prídavného batôžka pre opasok Trekking, v ktorom je priestor pre fľašku na vodu,  jedlo, fotoaparát, kameru, telefón a iné malé potrebné predmety. 

Opasok Ferd belt je ideálnou voľbou, ak veľa  času trávite  so svojim psom vonku, chodíte na  dlhšie výlety, turistiku a potrebujete vybavenie, ktoré vám poskytne viac funkčnosti ako štandardný univerzálny opasok. Tento ergonomický opasok rozdelí silu ťahu psa na väčšiu plochu bokov a zadku. Opasok Ferd je robustný a technicky premyslený opasok, ktorý bol používaný aj na expedíciách v extrémnych podmienkach. 

Polar, Ferd & Protector Snow 3 (1)

Vôdzka sa pripojuje k sedáku pomocou karabíny so šrobovacou poistkou, ktorá bezpečne udrží vôdzku a zabráni utečeniu psa. Táto karabína zvládne zaťaženie do 300kg. Opasok Ferd umožňuje aj pripojenie špeciálnych saní - pulky a na stranách obsahuje pútka na pripevnenie ľahkých vecí. Ak potrebujete viac úložného priestoru, môžte k nemu pripojiť batôžtek pre opasok Ferd

>>> Prejsť na ponuku opaskov a sedákov <<<

OPASKY NA CANICROSS 

Opasok CaniX bol vyvinutý v spolupráci s najlepšími atlétmi v behu so psom a bol navrhnutý špeciálne na tento účel. 


Je superľahký, priedušný a komfortný na nosenie v zime aj v teple. Jeho dizajn podporuje zachovanie správnej bežeckej techniky. 

Amortizačná vôdzka sa pripojuje k sedáku pomocou karabíny so šrobovacou poistkou. Karabínka sa pohybuje na popruhu v prednej časti sedáku, aby mohla vôdzka sledovať smer pohybu psa. Tento dizajn umožňuje rovnomerné rozdelenie sily ťahu na vaše boky v zákrutách a aj v situáciách, keď pes neťahá priamo pred vami a nejdete spolu v jednej stope. Vďaka tomuto dizajnu bude pre vás jednoduchšie udržať rovnováhu a kontakt so psom počas celého behu.

Opasok CaniX je možné nastaviť tak, aby sadol presne vašej postave a osobným preferenciám. 

>>> Prejsť na ponuku opaskov a sedákov <<<

OPASKY NA LYŽOVANIE

Opasok Løype bol vytvorený v spolupráci s najlepšími biatlonistami a atlétmi, ktorí sa venujú bežkovaniu so psom - sklijoringu. Tento opasok je navrhnutý špeciálne na bežkovanie so psom. Jeho dizajn podporuje bežkársku korčuliarsku techniku vďaka voľným bokom lyžiara počas ťahu, ktorý poskytuje zapriahnutý pes. Opasok Løype  môžete rovnako kvalitne použiť aj pri stúpaní do kopcov na skialpe.

Bod pripojenia vôdzky k tomuto opasku je pevný a nachádza sa blízko k telu lyžiara, aby bolo jednoduchšie zachovanie rovnováhy pri skijoringu aj vo vyšších rýchlostiach. Vôdzka je pripojená k bezpečnostnej vypúšťacej karabíne, takže v prípade potreby viete psa okamžite odpojiť. 

Vďaka použitému materiálu HexiVent a trojvrstvovému dizajnu je tento opasok mimoriadne priedušný a ľahký. Opasok Løype je špičkový produkt určený aj na preteky.

Ak chcete univerzálnejší opasok, možete použiť opasok Ferd. Hlavne na skialp alebo dlhšie výlety na bežkách je opasok Ferd dobrou voľbou. Je ergonomický, odolný a mimoriadne komfortný na nosenie. Taktiež môžete použiť aj opasok Trekking. Tento polstrovaný opasok je vybavený tzv. fínskym hákom, ku ktorému sa veľmi ľahko pripevňuje vôdzka cez poistný krúžok. AK potrebujete viac úložného priestoru, k obom týmto opaskom je možné dokúpiť rozširujúci batôžtek. 

(Pripnutie vôdzky k fínskemu háku na opasku TREKKING)

>>> Prejsť na ponuku opaskov a sedákov <<<

PREČO SI VYBRAŤ NON-STOP DOGWEAR? 

Spoločnosť Non-stop dogwear sa venuje vývoju a výrobe výstroja pre aktívnych psov a ľudí už od roku 2009. Keďže sa venuje už od svojho zrodu psím športom, je pre ňu výroba ergonomických, inovatívnych a funkčných produktov hlavným poslaním. 

Vývojári z Non-stop dogwear spolupracujú s najlepšími svetovými atlétmi a profesionálmi, aby otestovali každý produkt na maximum v čo najextrémnejších podmienkach. Výsledkom je potom produkt, ktorý vám pri používaní zaručí maximálny komfort a bezpečnosť. V Non-stop dogwear veria, že každý pes si zaslúži len to najlepšie, bez ohľadu na to, či ide o rodinného maznáčika alebo svetového šampióna. Ich vášňou je inšpirovať a motivovať zákazníkov k aktívnemu životnému  štýlu v spoločnom tíme so svojim psom.

Non-stop dogwear využíva výlučne odolné a funkčné materiály, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Non-stop dogwear bol na svete prvou značkou v psom biznise, s označením Bluesign system partner. 

Prioritou v Non-stop dogwear je vyrábať produkty s dlhou životnosťou a niektorí atléti používajú rovnaký postroj z Non-stopu aj 10 rokov! Toto je možné iba vďaka vysoko nastaveným štandardom pri výrobe, ale aj vďaka možnosti dokúpenia náhradných dielcov. 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

MÔŽEM ÍSŤ LYŽOVAŤ S OPASKOM CANIX ALEBO BEHAŤ S OPASKOM LOYPE? 

Je samozrejme možné použiť jeden opasok na rôzne aktivity, ale na dosiahnutie optimálneho výkonu odporúčame používať opasok, ktorý je na zvolenú aktivitu určený.  Opasok CaniX je navrhnutý tak, aby umožňoval vašim nohám voľný pohyb pri behu (pohyb kolena smerom nahor), kým opasok Loype vytvára priestor pre vaše boky na pohyb do strán, ktorý je súčasťou korčuliarskej bežkárskej techniky. 

MÁM VEĽMI SILNÝCH PSOV! KTORÝ OPASOK MÁM POUŽIŤ? 

Ak máte jedného alebo viac silne ťahajúcich psov, odporúčame opasok Ferd. Tento opasok je vyrobený z odolných materiálov a na pripojenie psa používa bezpečnostnú karabínu s nosnosťou 300kg. 

PÁČI SA MI OPASOK NON-STOP, ALE CHCEL BY SOM ZMENIŤ PRIPNUTIE PSA K OPASKU. JE TO MOŽNÉ? 

Áno. Na opaskoch CaniX, Løype a Ferd môžete vymeniť bezpečnostnú karabínu, ktorá je súčasťou opasku. 

MÔŽEM ZDIEĽAŤ JEDEN OPASOK SO SVOJIM PARTNEROM? 

Nae opasky sú veľmi jednoducho nastaviteľné, takže vo väčšine prípadov je možné ich zdieľanie aj pri rôznych typoch postavy. Pozrite si ale popis jednotlivých veľkostí, aby ste vedeli v akom rozsahu je nastavenie možné. 

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.